O NÁS

Ateliér FACIS byl založen v roce 1992 architekty Cibikem, Fantyšovou a Svěrkem. Hlavní náplní ateliéru byly rekonstrukce historických objektů a projekty záchrany cenných památek. Ze zrealizovaných zakázek lze například uvést: rekonstrukce SV křídla zámku Veltrusy (1997),  rekonstrukce zámku Kamenice nad Lipou (1998), celková inventarizace a zaměření detailů Müllerovi villy od A. Loose (1998, pod vedením doc. P. Ulricha) nebo rekonstrukce několika historických domů v Praze 1.

V současné době má ateliér 4 stálé členy. Kromě zakladtele ateliéru R. Cibika jsou to  architekti Sluka, Kozák a Křepel. Portfolio prací zahrnuje vše od architektonických studií a grafického designu až po komplexní zpracování projektů včetně dokumentace pro provádění staveb a autorských dozorů. Ateliér se zaměřuje nejen na soudobou architekturu, ale i moderní stavby a stavební úpravy řešené v historickém kontextu. Díky předchozím zkušenostem a širokému týmu odborných spolupracovníků zpracovává i projekty rekonstrukcí a záchrany kulturních památek. 

 

ATELIÉR NABÍZÍ SLUŽBY V OBORECH:

urbanismus

územní studie

architektonické studie

projekty pro územní rozhodnutí

projekty pro stavební povolení a ohlášení

projekty pro provádění stavby

projekty interiérů

užitný design

grafický design

TEAM

ING.ARCH. RICHARD CIBIK

autorizovaný architekt ČKA 2698

zakladatel ateliéru FACIS architekti (1992)

Vystudoval fakultu architektury ČVUT. Zaměřuje se především na rekonstrukce historických staveb a projekty záchrany architektonického dědictví. Jako příklad je možné uvést projekty rekonstrukce poutního areálu na Svaté Hoře, biskupské rezidence v Litoměřicích, kostela Sv. Kajetána a mnoho dalších.

ING. MICHAL SLUKA

architekt

od roku 199x FACIS architekti

Vystudoval obor Architektura a stavební inženýrství na fakultě stavební ČVUT. Zabývá se především soudobou moderní architekturou s prvky minimalismu důrazem na architektonický detail. V projektech často uplatňuje moderní materiály jako sklo, beton, textilní membrány a gabionové zdi.

ING.ARCH. LUKÁŠ KOZÁK

architekt

od roku 2008 FACIS architekti

Vystudoval bc. obor Architektura a stavitelství na fakultě stavební ČVUT a mgr. obor na fakultě Architektury ČVUT. V projektech upřednostňuje soudobou architekturu zváště pak při práci v kontextu přírodním nebo historickém. Často užívá kombinace materiálů dřevo, beton, kámen a sklo. Podporuje moderní nízkoenergetické stavění.

ING.ARCH. MICHAL V. KŘEPEL

architekt

od roku 2009 FACIS architekti

Vystudoval obor Architektura a stavitelství na fakultě stavební ČVUT. Kromě novostaveb a rekonstrukcí se rád zaměřuje i na revitalizace a modernizace starších objektů pro nová využití. Mezi jeho další záliby patří fotografie a interiérový design.

NAPSALI O NÁS

Architekt_08

ARCHITEKT 08 2006

Nakladatelství:

Rok vydání:

ISSN:

Formát

Jazyk:

Architekt OA s.r.o.

2006

0862-7010

227x297mm, 86 stran

česky, anglicky

Konstrukce

KONSTRUKCE 2006
Nakladatelství:

Rok vydání:

ISSN:

Formát

Jazyk:

---

2006

---

--- stran

česky

http://www.konstrukce.cz/clanek/spojeni-moderni-a-historicke-stavby-samonosnym-krckem/

archiweb

www.archiweb.cz

http://www.archiweb.cz/buildings.php?action=show&id=706  
sumna_mesta

 ŠUMNÁ MĚSTA (třetí kniha)

Autor:

Nakladatelství:

Rok vydání:

ISBN:

EAN:

Formát

Jazyk:

Radovan Lipus a David Vávra

Druhé město

2008 (1.vydání)

978-80-7227-725-4

9788072272754

190x110mm, 541 stran

česky